Vücuttaki Güneş Lekeleri ile Başa Çıkma

Güneş hasarının cildimize neden olduğu görünür değişiklikler hakkında daha fazla endişelenme eğilimindeyiz. Fakat gerçekte, güneşe maruz kalmanın vücudun geri kalanında neden olduğu değişiklikler hakkında endişelenmeliyiz. Ciltte beyaz lekeler, hafif lekeler, kahverengi lekeler veya güneşe maruz kaldığında diğer yaşlılık lekeleri görüyorsanız, görünümlerini iyileştirmek için bilmeniz gerekenler şunlardır.

Ciltteki Kahverengi Lekeler

Kahverengi lekelere sahipseniz bu lekelerin üstesinden gelmek daha kolaydır. Bunun  nedeni dermatologlardan iyileştirebilecek dermokozmetik ürünleri vardır. Bu ürünler sayesinden bu lekeler büyük ölçüde azalır.

Ciltte Beyaz Lekeler

Derideki beyaz lekeler, bacakların ve kolların güneşe maruz kalan bölgelerinde ortaya çıkma eğilimindedir. Kahverengi renklerden sadece renkte değil, aynı zamanda neden oluştuklarında da farklılık gösterirler. Kahverengi lekeler aşırı pigmentasyondan kaynaklanır.Ancak beyaz lekeler cildin pigmenti yıllarca güneşe maruz kaldığında yok edildiğinde ortaya çıkar. Pigment kaybı ciltte beyaz lekelere neden olur. Kimse cildin bazı bölgelerinin neden beyaz lekeler alırken bazıları koyulaştığını bilmiyor.

Beyaz lekeler endişe kaynağı gibi görünse de zararsızdır. Ne yazık ki, bunlar ortadan kaldırılamaz. Kayıp pigmenti geri almanın hiçbir yolu yoktur. Sürekli SPF 30 veya daha yüksek geniş spektrumlu güneş kremi uygulayarak daha beyaz lekeler önler. Ayrıca ultraviyole dereceli kıyafetler giymek ve elbette içeride veya dışarıda bronzlaşmak gibi güneşten koruyucu diğer önlemleri de alabilirsiniz.

Ciltte Güneş Lekelerinden Kurtulma

Her zaman, daima, maruz kalan cildi yıl boyunca geniş spektrumlu bir güneş kremi ile UV ışığından koruyun. Bu cilt aydınlatıcı herhangi bir ürünün başarısı için önemlidir. Ayrıca fazla yaşlılık lekesinin ortaya çıkmasını önler.

Cildi aydınlatan ve renk bozulmalarını iyileştiren ürünler arasında C vitamini, niasinamid ve azelaik asit olanlar bulunur. Bu bileşenlere sahip ürünler, hidrokinon içeren bir ürünle aynı zamanda uygulanabilir.

Bunların yanı sıra yüksek korumalı güneş kremleri ve güneş sonrası ürünleri kullanılabilir. Ürün tercih ederken hassas içeriğe sahip dermokozmetik ürünleri tercih etmeye özen gösterin.

Dermokozmetik Güneş Koruyucu Bioderma Ürünleri

Hassas içeriğe sahip ve cilde zarar vermeyen ürünleri ile cildinizi güneşe, lekelere, yanıklara ve kırışıklılara karşı koruma sağlayabilirsiniz.

Bioderma Photoderm Leb Spf 30 Güneş Spreyi

Güneşe karşı alerji riski taşıyan, hassas ciltlere özel olarak geliştirilmiş bir üründür. UVA ve UV ışınlarının cilt üzerindeki zararlı etkileri için kullanılır. Cildi nemlendirmek, rahatlatmak ve yumuşatmak için ideal bir spreydir. Hafif ve yağsız yapısıyla, uygulamasını özellikle hoş hale getirecek şekilde hızla cilde nüfuz eder. Kızarıklık, yanık ve lekelenme gibi güneş nedeniyle oluşabilecek hasarlar için uygulanır. Ultra hafif dokusu sayesinde cilt üzerinde beyaz iz bırakmaz. Cilt üzerinde iyi toleransa sahiptir. Suya karşı dayanıklıdır. Güneşe maruz kaldıktan sonra, terleme ve duştan sonra bolca yüz ve vücuda uygulayınız.

Bioderma Photoderm After Sun Milk 500 ml

Güneş sonrası bakım sütü cildinizi hızla yatıştırmak gün boyu nemli kalmasını sağlamak için kullanılabilir. Patentli BIOprotection kompleksi ile dış etkenlere bağlı hücrelerde hasar oluşma riskini önlemek ve güneşe bağlı erken yaşlanmayı geciktirmek için geliştirilmiştir. Yatıştırıcı ve nemlendirici aktif ajanlarla içeriği zenginleştirilmiş olan Photoderm After sun milk hassas ciltler için günlük güneş sonrası bakım sütü hyaluronik asit ve yumuşatıcı etkili bitkisel lipit konsantresi güneşin kuruttuğu cildi yenilenmesini ve yoğun bir şekilde nemlenmesini sağlayabilir.

Bioderma Photoderm Spot SPF 50+ 150 Ml

Leke sorunu yaşayan ya da lekelenme riski taşıyan ciltler için yatıştırıcı özelliğe sahip güneş koruyucu. Maksimum anti UVB etkisi ve benzersiz UVA önleyici performansıyla Photoderm SPOT güneş yanıklarına karşı güvenli koruma sağlar.

This entry was posted in Uncategorized and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.