Erken Yaşlanmaya Meydan Okuyun!

Erken Yaşlanmaya Meydan Okuyun!

Cilt kırışıklığına karşı mücadele etmek zorlu bir süreçtir. Cilt kırışıklığı yaşlanma ile ortaya çıkan bir durumdur. Cildimizin maruz kaldığı dış faktörler erken yaşlanmaya neden olabilir. Kırışıklık ile mücadelede en önemli noktalardan biri de erken yaşlanmanın önüne geçmektir. Erken yaşlanmaya karşı cilt temizliği, nemlendirme ve koruma oldukça önemlidir. Erken yaşlanmaya karşı düzenli cilt bakım uygulamaları ve cildi dış etkenlerden koruyarak mücadele edilebilir.

Erken Yaşlanmaya Karşı Almanız Gereken Önlemler Nelerdir?

Güneş Kremi Kullanmayı İhmal Etmeyin!

Havada güneş yok, güneş kremi kullanmasam da olur demeyin. Bilinçsizce bronzlaşma cildin erken yaşlanmasına ve cilt kanseri gibi problemlere neden olabiliyor.
Her gün düzenli olarak 50 faktör korumalı mineral filtreli güneş koruyucu krem uygulayın. Cilt tipinize uygun kremi seçmeyi unutmayın. Özellikle yaz aylarında güneşin dik açıyla geldiği saatlerde dışarıda bulunuyorsanız, güneş kremiyle birlikte koruyucu olarak gözlük ve şapka kullanmaya özen gösterin. Erken yaşlanma riskine karşı, güneşin keyfini çıkarırken koruyucu önlemler almayı aksatmayın.

Solaryuma girmeyin!

Bronzlaşmak göze hoş geliyor olabilir. Ancak bronzlaşmanın sonuçları ağır olabilir. Solaryum yaydığı ışınlarla tüm cildinize eşit bir bronzluk sağlarken, yapay bir uygulama olduğundan dikkat edilmesi gerekir. Solaryum yerine cilde bronzluk veren bronzlaştırıcı kremler ile de hoş görünüm elde edilebilir.

Cildinizi ölü derilerden kurtarmak için kese yapın!

Haftada bir ya da iki kez cildinizi güzelce keseleyin. Cilt üzerinde kalan ölü deri kalıntılarını arındırarak, cildinizi derinlemesine arındırmak için vücudunuza banyo sırasında kese uygulaması yapabilirsiniz. Bu sayede cilt, temizlenmiş, canlı ve parlak bir dokuya kavuşur.

Yüzünüz için ise kalıntıları ve ölü derileri temizlemek için peeling uygulaması yapın. Yine kese gibi haftalık bir ya da iki kez cilt tipine göre peeling uygulaması yapılarak cildin güzelce arınması ve canlanması sağlanabilir. Erken yaşlanmaya karşı cildin iyi bir şekilde arındırılması önemlidir.

Cildinizin günlük bakımı için nemlendirmeyi aksatmayın!

Yaz ya da kış fark etmez cildinizin ihtiyaç duyduğu nemin karşılanması gerekir. Bu sayede cilt canlılığını korur. Bu nedenle nemlendirme işlemi özenle yapılmalıdır. Erken yaşlanma ciltte kuruluk, çatlama ve düzenli nemlendirme yapılmaması gibi nedenlerle de oluşabilir. Özellikle yüz bölgesi için günlük nemlendirme işlemi aksatılmamalıdır. Vücut için ise duş sonraları mutlaka nemlendirici ürünler kullanılmalıdır.

Uyku düzeninize dikkat edin!

Uykusuzluk kişinin metabolizmasında farklı sonuçlar oluşturabilir. Erken yaşlanma bu sonuçlar arasındadır. Bu nedenle yaşlanmaya karşı uyku düzenine dikkat edilmelidir. Uykusuzluk gün içindeki motivasyonu da etkiler, yorgun hissetmenize neden olabilir. Cilde etkisi de yorgun ve yıpranmış bir görünüm olarak ortaya çıkar. Sağlıklı yaşam için günlük en az 7-8 saat kadar uyumaya özen gösterin.

Günlük olarak bol bol su tüketin!

Suyun insan vücuduna faydası saymakla bitmez. Su, cilt içinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Genç, canlı ve parlak bir cilt için su tüketimi günlük olarak bolca sağlanmalıdır. Su içmek ihtiyaçtan çok alışkanlık haline getirilerek düzenli olarak alınmalıdır.

Günlük cilt bakımı için nemlendirme, temizleme ve koruma için Bioderma Ürünlerini kullanarak cilt bakımınıza yön verebilirsiniz. Bioderma’ nın cilt tiplerine özel serileri ile daha canlı, parlak bir görünüme sahip cilde kavuşabilirsiniz.
Günlük cilt bakımı için gerek ürün çeşidiyle gerekse yüksek toleranslı ürünleriyle ihtiyaçlarınızı Bioderma markasını tercih ederek sağlayabilirsiniz.

Hassas ciltler için, Bioderma Sensibio, güneş koruması için Bioderma Photoderm, yağlı ciltler için Bioderma Sebium, nemsiz ciltler için Bioderma Hydrabio, kuru ve çok kuru ciltler için Bioderma Atoderm, lekeli ciltler için Bioderma White Objective kategorilerinden seçeceğiniz ürünler ile cilt bakımınızı sağlayabilirsiniz.

Cilt yaşlanmasına karşı, günlük cilt bakımınıza ve yukarıda bahsettiğimiz önerileri dikkate alarak bizi takip etmeyi unutmayın.

This entry was posted in Uncategorized and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.