Bioderma sensibio forte İle Temiz Ciltler

Bioderma sensibio forteGeçmişten günümüze değişen hayat şartlarıyla birçok köklü değişik yaşanmıştır. Bu değişikliklerin bazıları olumlu sonuçlar verirken birçoğu da olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Özellikle çevre kirliliğinin artmasıyla birçok sağlık sorunu ortaya çıkmış, cilt sorunları da yaşanmaya başlanmıştır. Cilt sorunlarının temel nedeni cilt temizliğinin tam olarak sağlanmaması da olmaktadır. Artan çevre kirliliği, ekolojik dengenin bozulması ve beraberinde gelen birçok olumsuzluğun sonucunda insanların sağlıklarında olumsuzluklar ortaya çıkmıştır. Bu sorunların giderilmesinin başında, yani yapılması gereken ilk şey cilt temizliğinin tam olarak yerine getirilmesi olmaktadır. Özellikle günlük hayatta gözle görülmeyen kirlerin ve tozları havada asılı bulunması, insanların ciltlerine fark ettirmeden yapışmasına neden olmaktadır.

Artan çevre kirliliğinin yanı sıra, teknolojik açıdan yapılan birçok olumlu davranış insanların hayatlarını olumlu yönde etkilemiştir. Fakat bunun yanı sıra birçok olumsuzluğu da peşinden getirmiştir. Bunlardan bir tanesi teknolojik aletlerin hayatımızda önemli bir konuma gelmesiyle zararlı radyasyon ışınlarının dört bir yanımızı sarmasıyla sağlık problemleri ortaya çıkmış ve bunun sonuçlarından fazlasıyla olumsuz yönde etkilenmişizdir. Bu sorunların giderilmesi için birçok araştırma ve geliştirme yapılmıştır. Özellikle bilimden ve teknolojiden çok fazla yararlanılmıştır. Dermatoloji uzmanlarında yardımıyla insan sağlığını olumlu etkileyecek birçok gelişme kaydedilmiştir. Bulunan çözümler sadece insanları tedavi etmek amacıyla kullanılmamaktadır. Cildi korumayı, beslemeyi, temizlemeyi, güzelleştirmeyi ve ferahlık sağlamayı amaçlayan çok fazla ürün piyasaya sunulmuştur.

Bioderma sensibio forteHer zaman gelişimi hedefleyen bir marka olan Bioderma firması 20 yıllık köklü bir geçmişe sahiptir. Fransa asıllı olan bu marka kısa sürede adını tüm dünyaya duyurmuş, tek bir alanda uzmanlaşmamıştır. Bünyesinde çalışan dermatoloji uzmanları sayesinde kalitesinden hiçbir zaman ödün vermemiş, kalitesini her geçen gün arttırarak yoluna devam etmiştir. Kendisini hiçbir zaman tekrarlamamış, yeni ürünleri geliştirmiştir. Bioderma markasının genel bakış açısından biri de tek bir yarar sağlamamaktır. Hem estetik güzellik vermek hem de sağlık alanında birçok yarar sağlamayı hedeflemiş, hedeflerinden hiçbir zaman vazgeçmeyen bir marka olan Bioderma her geçen gün vizyonunu geliştirmiş ve genişletmiştir. Cilt temizliğine verdiği önemle de bilinen Bioderma markası özel formülleri ile her cilt yapısına özel ürünlerde tasarlamaktadır.

Cilt temizliği için üretilen ürünlerden bir tanesi olan Bioderma sensibio forte ürünü makyaj çıkarıcı olarak da kullanılmaktadır. Özellikle kadınların en çok önem verdiği bir konu olan makyaj konusunun temizliği oldukça zordur. Cildin genel yapısını bozan makyaj artıkları cildin yağlanmasına ve kötü görüntülerin ortaya çıkmasına neden olur. Bu ürün sayesinde makyaj kalıntıları ortadan kalkarak derinlemesine temizlik sağlanır. Ciltte alerjik reaksiyon göstermeyen formülü ile temizlik sonrasında cildi tahriş etmemektedir. Cilde ipeksi bir yumuşaklık veren Bioderma sensibio forte, hassas ciltler için önerilen serilerden bir tanesidir. Özel formülü sayesinde tahriş etmediği gibi cilt yağlanmasına da neden olmaz.

Aynı zaman da Bioderma sensibio forte formülü gereği durulama da gerektirmez. Cildin ipeksi bir yapıya sahip olmasını sağlar ve formülü gereği ferahlık sağlar. Derinlemesine temizlik sayesinde cildin parlaklık kazanmasına da yardımcı olur. Ürün kullanımından sonra ciltte yağlanma görülmez. Yağlanmaya karşı yapısı ile herkesin tercih ettiği yardımcı bir üründür. Ciltte homojen dağılarak kolay emilim gösterir. Cildin içerisine işleyerek kolay etki gösterir. Aynı zamanda hücrelerin yenilenmesine yardımcı olarak cilde canlılık ve tazelik sağlar. Makyaj olarak kullanılmasının yanı cilde tam olarak koruma da sağlamaktadır. Gözeneklerin içerisini derinlemesine temizleyerek, gözenek oluşumuna da engel olmaya çalışmaktadır. Cildi siyah noktalardan da arındırmaktadır. 


Kaynakça:

http://www.bioderma.com/tr/nc/urunler/what-s-new/product/associated/1015.html Bioderma resmi web sayfasından sensibio forte krem serisini inceleyerek bilgi alabilirsiniz.

http://www.dermokozmetik.com/Bioderma-Sensibio-Forte-Cream-40-ml.html Bioderma markasının sensibio serisine ait forte kremler hakkında bilgi edinebilir; ayrıca bu ürünleri güvenle satın alabilirsiniz.

This entry was posted in Uncategorized and tagged , , . Bookmark the permalink.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.