Bioderma Sebium Serisi İle Sebumu Kontrol Edin

Akne esas olarak genç yaşlarda oluşmaktadır. Akne için en yaygın alanlar yüz, omuz, göğüs ve sırt bölgeleridir. Akne lezyonları siyah noktalar, beyaz başlıklar, kistler, küçük şişlikler ve nodüllerdir. Akneler aslında normal fizyolojik olmasına rağmen adet dönemindeki hormonal seviyeler, akne lezyonlarının manipülasyonu ve giysiler ve şapkalar gibi etkilerden dolayı da kaynaklanabilir.

Akne Nasıl Tedavi Edilir?

Aknenin hafiflemesi ve önlenmesi için bir takım dermokozmetik ürünleri kullanılabilir. Örneğin Bioderma Sebium serisi yağlı ve akneli ciltler için formüle edilmiştir. Yağı kontrol altına almak, sebumu dengelemek, sivilce ve siyah noktaları hafifletmek gibi etkileri bulunur. Ayrıca oluşmasını önlemek için kremleri ve temizleyicileri yer alır. Bu seri ile cildinizdeki pürüzleri hafifletmek mümkün olabilir. Ciltte oluşan akne ve siyah noktalar aşırı yağ nedeni ile gözenekte birikerek temizlenmemesi sonucu oluşan sorunlardır. Kadınların adet döneminde oluşan sivilceleri ise hafifletmek için ideal bir seridir.

Aknelerin Hafiflemesi İçin Hani Ürünleri Kullanmalıyız?

Akneler genellikle yağlı ciltlerde görülmektedir. Bu nedenle yağlı cildinize uygun ürünler seçmeye özen gösteriniz. Ayrıca içerinin hassas olmasına ve kimyasal madde içermesine dikkat ediniz. Aksi halde cildin tahriş olmasına ve daha fazla yağlanmasına neden olabilir. Bioderma Sebium Mat Cream yağlı ve akneli ciltlere uygundur. Aşırı yağı kontrol etmek ve mat bir görünüm sunmak için idealdir. Ayrıca yağı dengeleyerek sivilce ve siyah nokta oluşumunu engelleyebilir. Bioderma Sebium Pore Refiner Cream gözeneklerin sıkılaşması ve küçülmesi için kullanılan bir kremdir. Sebumu dengeleyerek gözenek tıkanıklığının önüne geçebilir. Ayrıca cilde ışıltı katarak sağlıklı görünmesi için kullanılabilir. Matlaştırıcı pudra özelliği ile fazla yağı yağlı görünümü hafifletir. Bioderma Sebium Foaming Gel cildi derinlemesine temizleyerek yağ dengesini düzenler. Gözeneklere kadar temizleyerek gözenek tıkanıklığının öne geçebilir. Bu sayede sivilce oluşumunu önleyebilir. Ayrıca yağlı görünümü hafifleyerek bakımlı bir görünüm sunabilir. Düzenli kullanımda yağın dengelendiğini görülebilir. Bioderma Sebium Global Cream ciltteki yağ asitlerini hafifleterek oluşan pürüzleri engellemek için ideal bir üründür. Enflamasyon sebep kızarıklıkları yatıştırmak ve hafifletmek için kullanılabilir. Aynı zamanda bakteri oluşumunu engelleyebilir. Yağı düzenleyerek siyah nokta oluşumunun önüne geçer. Düzenli kullanımda cildin temiz ve duru görünmesi için uygulanabilir. Bioderma Sebium Global ürünün kapatıcı ürün bulunmaktadır. Ciltteki akne ve siyah noktaları kapatarak cildin pürüzsüz görünmesi için uygulanabilir. Ayrıca parlamayı kontrol altına alarak yağlı görünümü giderir. Yağlı ve karma ciltlerde sebum fazlalığından kaynaklı çeşitli sorunlar meydana gelebilir. Sebium serisinin tüm ürünlerinin içeriğinde bulunan Fluidactiv pateni yağı kontrol altına almayı amaçlar.

İyi bir temel cilt rejimi nedir?

  • Sivilce için savaşında sana yardımcı olacak birkaç temel rejimi vardır.
  • Cildinizi günde 2 kere düzenli olarak temizleyiniz.
  • %5 benzoil peroksit içeren jel ya da krem kullanınız.
  • Geceleri etkilenen bölgelere kükürt içeren krem kullanın.
  • Hafif bir nemlendirici ve su bazlı makyaj ürünleri tercih edin
This entry was posted in Uncategorized and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.