Bioderma Şampuan İle Kepeğe Son

bioderma şampuanGünümüzün en büyük sorunlarından bir tanesi olan küresel ısınmanın artması en çok insanları etkilemektedir. Küresel ısınma ile birlikte ozon tabakasının delinmesi insanları çok daha fazla ve zararlı güneş ışığına, radyasyona maruz bırakmaktadır. Bunun sonucunda da birçok sağlık problemi ortaya çıkmaktadır. Bu sorunlar insanları derinden etkileyerek psikolojik rahatsızlıklara da neden olmaktadır. Bu yüzden son zamanlarda insanların kendilerine duydukları güvende azalma meydana gelmektedir. Bu sorunların tek nedeni çevresel etmenler değildir. Olumsuz yaşam koşulları, düzensiz beslenme, çok fazla yağlı yiyecek tüketimi ile birleşen çevresel etmenler insanların üzerinde birçok soruna neden olmaktadır. Bu sorunları gidermek için birçok ürün ortaya çıkmıştır. Fakat çözüm ilaç ve ya bakım ürünü kullanmak değildir. Olumsuz şartları ortadan kaldırarak dengeli beslenmek ve olumsuz yaşam koşullarını olumluya çevirmek de gerekmektedir.

Çevresel etmenlerin ve beslenme koşullarının olumsuz olmasının yanı sıra teknolojinin gelişmesiyle artan radyasyon miktarının artmasıyla insan sağlığı olumsuz olarak etkilenmektedir. Bu konuda yapılan birçok araştırma sonucunda birçok marka ortaya çıkmış ve bu markaların geliştirdiği ürünler piyasadaki yerlerini almıştır. Fakat uygun cilt tipine göre seçilmeyen ürünler olumsuz olan sağlık problemlerini daha da arttırmaktadır. Bu sorunlar cilt sorunlarına neden olduğu gibi birçok saç ve deri hastalığını da beraberinde getirmektedir. İnsanların en büyük sorunlarından biri olan kepek oluşumu yanlış şampuan kullanımından da kaynaklanmaktadır.

bioderma şampuanBu konu da yıllık bir geçmişe sahip olan Bioderma markası, Fransa asıllı bir markadır. Cilt sorunları ve saç sorunlarında uzmanlaşan kadrosuyla üreten üreten bir firma olan Bioderma markası dünya da ülkemizde sayılı markalardan bir tanesidir. Köklü bir geçmişe sahip olan Bioderma markası bünyesinde birçok dermatoloji uzmanını da bulundurmaktadır. Yaptığı her ürünü teste tabi tutmadan piyasaya sürmemektedir. Ürettiği her ürünü en hassas cilt tipini düşünerek üretmektedir. Bu yüzden ürünlerin hiçbiri bünyeye zarar vermemekte, alerjik reaksiyon oluşturmamaktadır. Bioderma markası doktorlar ve eczacılar tarafından tavsiye edilen, reçete ile satışı olan nadir markalar arasında yer almaktadır. Bioderma markası prensip olarak sağlık ve estetik güzelliği bir arada sunmayı benimsemiştir. Bioderma markası vizyonunu genişleterek ilerlemekte yenilikçi bir marka olma özelliğini de taşımaktadır.

Saç bakımı öncelikle saç temizliğinden başlar. Saç tipine uygun şampuanın seçilmesi saç bakımın en önemli aşamasıdır. Doğru seçilen saç şampuanıyla birlikte kepek oluşumu tamamen ortadan kalkmaktadır. Özellikle bioderma şampuan, kepek oluşumunu engeller, saç diplerini besleyerek saçın daha gür ve sağlam çıkmasına yardımcı olur. Parlak ve ışıltılı bir görünüm kazandırarak saçların hacim kazanmasına yardımcı olur. Kendisinden kremli serileri ile saçları daha temizlik aşamasında saçların yumuşamasına yardımcı olarak kolay şekil almasını sağlar. Bioderma’nın diğer ürünlerinde olduğu gibi saç bakım ürünleri de tek bir amaca hizmet etmemektedir. Hem estetiği hem de sağlıklı saçları bir araya getirmeye çalışmaktadır. Bu yüzden Bioderma ürünleri tüketicilerin güvenini her geçen gün biraz daha kazanmaktadır.

Bioderma Şampuanları her saç tipine ayrı bakım sunmasına rağmen, ürettiği ürünlerin hepsinin en hassas ciltlere uyum sağlamasını, alerjik reaksiyon vermemesini istemektedir. Bu konuda da ürünlerinin hemen hemen hepsini bir sürü teste tabi tutmaktadır. Bioderma Şampuan kepek oluşumunu engelleyen özel bir formüle sahiptir. Yıpranmış saçlara bakım yaparak kırıkları gidermeye çalışmaktadır. Parıltı ve tazelik katarak sağlıklı görünüşler kazandırarak insanların kendilerine olan güvenlerini arttırmaktadır. Bu konuda uzmanlarla çalışmalar yapmaktadır. İnsan sağlığı için sorun teşkil edebilecek hiçbir maddeyi formülüne almamaktadır.


Kaynakça:

http://www.bioderma.com/tr/dermatolojik-tavsiye/sac-ve-sacli-deri/sacin-saglikli-kalmasi-nasil-saglanir.html Bioderma markasına ait şampuan serisine buradan ulaşabilirsiniz.

http://www.dermokozmetik.com/Bioderma-Node-P-sampuan-400-ml.html Bioderma şampuan hakkında bilgilere buradan ulaşarak; ayrıca bu siteden ürünleri güvenle alabilirsiniz.

This entry was posted in Uncategorized and tagged , , . Bookmark the permalink.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir