Bioderma Node ile Saçlarınıza Doğal Bakım Yapın

Saç derinizin ve saçlarınızın ihtiyaç duyduğu Node Aktif bileşenlerin ve aşırı tolerans garanti eden uygun dokuların kombinasyonunu sunmaktadır. Bioderma hassas saç derisini korumak için 1977 yılında Node ile deterjan içermeyen şampuanları icat etti. Node kepek bakımı için dermatolojik bir referanstır. Yağlı, kuru ve kepek sorunu yaşayan saçlar için ideal ürünleri bünyesinde barındırmaktadır.

Bioderma Node Şampuan Serisindeki Ürünler

Yağlı saçlara sahip kişilerin saçları yağlı bir görünüme sahiptir. Aynı zamanda kısa süre içerisinde yağlandığı için büyük sorun yaratmaktadır. Yağlı görünümü gidermek için neredeyse her gün yıkanan saç tipidir. Saçların bakımı ve doğal yağını sağlaması için en az 2 günde bir saç yıkanmalıdır. Fakat Bioderma Node G Şampuan yağlı ve kepekli saçlar için idealdir. Saçı ve saç derisini derinlemesine temizler. Yağı dengeler ve bakımlı bir görünüm sunar. Aynı zamanda sık kullanıma uygun özelliği ile saç derisine zarar vermez. Saç derisinin tolerans eşiğinin yükselmesi için uygulanabilir. Bu ürün 200 ve 400 ml boyutlarına sahiptir. Kuru saç yapısına sahip kişilerde pul pul dökülme, matlaşma, kaşınma, kepek ve hassas saç derisine neden olur. Bu sebeple saçları nemlendirmek ve parlaklık sunmak için saç tipinize uygun ürünler kullanmalısınız. Özellikle hassas içeriğe sahip olmalıdır. Bioderma Node S Şampuan saç derisini derinlemesine temizleyerek yumuşaklık kazandırır. Saçları yeniden yapılandırarak sağlıklı ve bakımlı bir görünüm sunar. Formülünde bulunan antistatik temizleyici bileşenleri ile saçlara hafiflik ve yumuşaklık sağlar. Aynı zaman nemlendirerek matlığı engeller. Hassas saç ve saç derisi kaşıntılara ve mat bir görüntüye neden olur. Aynı zamanda yoğun kepek görüntüsü ile rahatsız edicidir. Bioderma Node A Mask yatıştırıcı özelliği ile kepeği arındırır ve tekrar oluşmasının önüne geçer. Aynı zaman saçlara parlaklık ve hacim kazandırır. Deterjan içermeyen yapısı ile hassas saç derisine rahatlıkla kullanılabilir. Bioderma tüm saç tiplerini ve sorunlarını düşünerek ürünlerini formüle etmiştir. Bu ürünleri yanı sıra tüm saç tiplerine uygun olan Bioderma Node Fluide Şampuan yağ asitleri ile hassasiyet ile saçları temizleye yardımcı olur. Saçlara canlılık ve parlak bir görünüm sunar. Saçların nem oranını düzenleyip sağlıklı bir görünüm için idealdir. Akıcı yapısı ile kullanımı kolaydır. Deterjan içermediği için rahatlıkla kullanılır.

Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

  1. Saç bakımı doğru yapıldığında kolaydır. Saçlar proteinden yapıldığı için saç bakımınız için ilk olarak yediğimiz şeylere dikkat etmeliyiz. Bu yazımızda size önemli tavsiyeler ve güzel saçlar elde etmek için neler yapabileceğinizi anlatacağız.
  2. Paraben ve sülfat içermeyen ürünler kullanmaya özen gösterin. Paraben uzun süreli kullanımdan sonra saçların tahrişe ve göz sorunlarına neden olabilir. Bu kimyasallar hem sizin için hem de çevre için sağlıklı değildir. Bu sebeple doğal temizleyiciler kullanmaya özen gösterin. Saç tipinize uygun ürünleri tercih edin.
  3. Saç uzunluğunuza, tipinize ve hasara uygun saç kremleri kullanın. Boyanmış saçlar doğal saçlara göre daha fazla bakıma ihtiyaç duyar. Saçlarınızı her şampuanladığınız mutlaka krem kullanın
  4. Saç tipinize göre ürünleri saçınıza düzgün şekilde uygulamaya özen gösteriniz. İnce saçlar için şampuanlamadan önce botanik yağ tedavisini deneyebilirsiniz. Lavanta ve çay ağacını şampuanlamadan önce uygulayabilirsiniz. Orta kalınlıktaki saçlara doğal nemlendiriciler kullanın. Saç kreminizi saçlarınızın her yerine uygulayınız.
  5. Şampuandan önce yılda iki kere saçlarınızı sirke ile durulayın. Bu saçlarının saha parlak, temiz ve kepeksiz görünmesini sağlar. Organik 1 birim sirke ile 3 parça ılık suyu karıştırarak saçlarınıza kullanın. Duruladıktan sonra saç tipinize uygun şampuan ile yıkayın.
  6. Badem, Hindistan cevizi, hint, zeytin ve lavanta yağlarını eşit miktarda bir kaba koyup karıştırınız. Alternatif olarak yumurta yağıda kullanabilirsiniz. Duş almadan önce saçlarınıza uygulayıp 4 saat bekletiniz. Hafta da 2 kere kullanın. Saçlara doğal nem kazandırır.
This entry was posted in Uncategorized and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.