BEBEĞİNİZİN HASSAS CİLDİNİN BAKIMI İÇİN TAVSİYELER

Temel olarak, küçük bebeğinizin cilt bariyeri sizinkinden% 30’a kadar daha incedir ve nemini iki kat daha hızlı kaybeder, bu da kuruluğa ve tahrişe yatkın olabileceği anlamına gelir.

Bebekler ayrıca daha ince ciltleri nedeniyle sıcaklık değişimlerine karşı daha hassastırlar, bu nedenle bunu akılda tutmak, kışın güzel ve sıcak, yazın ise serin tutmak önemlidir.

YENİ DOĞAN BEBEKLERDE CİLT TAHRİŞİ NASIL ÖNLENİR

  • Bebeğinizin banyo suyu 36 ° -37 ° C arasında olmalı ve banyolar hızlı ve eğlenceli olmalıdır. Çok uzun süre yıkamak cildin doğal yağlarını azaltarak tahriş riskini artırabilir. Banyodan sonra ovmak yerine cildi kurulayın, çünkü sert bir kurutma hassas cildi kötüleştirebilir.
  • Bebeğinizi pamuk ve keten gibi cildin daha kolay nefes almasını sağlayan doğal kumaşlarla giydirin.
  • Bebeğiniz gece boyunca uzun süre kumaşla temas halinde olacağı için doğal kumaşlardan üretilmiş nevresimleri tercih edin.
  • Akarları ve tozu uzak tutmak için yatak takımlarını düzenli olarak yıkayın.
  • Bebek kıyafetlerinde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış çamaşır ürünlerini arayın.

YENİ DOĞAN BEBEKLERDE EGZAMA

Egzama, bebeklerin yaklaşık yüzde 10’unu etkileyen bir cilt rahatsızlığıdır. Egzamanın şiddeti değişebilir. Hafif formlarda cilt kuru, sıcak ve kaşıntılıdır; daha şiddetli egzama ile cilt kırılabilir, ham ve enfekte olabilir. Egzamanın birçok nedeni vardır. Bazı çocuklar egzama (genellikle saman nezlesi ve astımla bağlantılı olan atopik egzama) geliştirme eğilimi gösterirken, bazı çocuklar bunu belirli bir maddeye tepki veya duyarlılık olarak geliştirir. Egzama rahatsız edici görünebilir ancak bulaşıcı değildir. Bebeğiniz egzama geliştirirse, doktorunuza danışmalısınız.

HASSAS BEBEK CİLDİ İÇİN BİODERMA ABCDERM ÜRÜNLERİ

Hassas cilde sahip bebeklere kimyasal içermeyen cildi nemlendiren ürünler kullanılmalıdır. Bioderma ABCDerm ürünleri ile bebeğinizin cildini rahatlatabilir ve kuruluğa karşı koruyabilirsiniz.

Bioderma ABCDerm Massage Oil 200 ml

İçeriğindeki bitkisel yağlar (kayısı çekirdeği yağı ve ayçiçeği tohumu yağı) sayesinde bebek ve çocukların hassas cildini yatıştırır ve cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı olur. Giysilerde leke bırakmaz. Geriye ciltte yağlı bir tabaka bırakmaz. Yüksek cilt toleransına sahiptir.  Paraben içermez, hipoalerjeniktir. Banyodan sonra, ellerin arasında ısıtılır ve bebeğin cildine dairesel hareketlerle masaj yapılarak uygulanır. Şebeke suyunun kurutucu etkisini azaltmak için banyo suyunun içine karıştırılarak da kullanılabilir. (1-2 doz yeterlidir.) Günlük kullanıma uygundur.

Bioderma ABCDerm Foaming Cleanser 200 ml

Bebek ve çocukların hassas cildini temizlemek amacıyla, ABCDerm Dermatolojik Güvenlik İlkeleri’ne uygun olarak özenle üretilmiştir. ABCDerm Foaming Cleanser, içerdiği nazik sürfaktanlar  (coco betain) sayesinde saçlı deri ve cildi tahriş etmeden temizler. Formüldeki nazik tansiyoaktif içerikler cildi nazikçe arındırıken, pentilen glikol cildi nemlendirir. Gözleri yakmaz. Dermatolojik ve oftalmolojik olarak test edilmiştir. Hipoalerjenik parfüme sahiptir. Yüksek cilt ve göz çevresi toleransına sahiptir.      Sabun ve alkol içermez. Paraben içermez, hipoalerjeniktir. Nemli vücut ve saçlara uygulanır. Köpürtülür ve durulanır. Nazikçe kurulanır.

Bioderma ABCDerm Hydratant 200 ml

Yoğun cilt kuruluğu riski yüksek olan çok kuru cilde sahip bebekler için besleyici bakım sütüdür. Doğumdan itibaren çok kuru bir cilde sahip ve yoğun cilt kuruluğu görülme riski yüksek yeni doğan ve bebeklerin cildini nemlendirmeye yardımcı olur. İçeriğindeki kanola ve ayçiçek yağları sayesinde cildi besler ve cildin nemlendirilmesine yardımcı olur. Yoğun cilt kuruluğuna neden olan dış etkenlerin ciltte tutunmasını ve çoğalmasını önlemeye yardımcı olur. İçerisindeki vazelin sayesinde cildi yoğun olarak besler ve nemlendirir. Mükemmel cilt ve göz çevresi toleransı sağlar. Yağlı ve yapışkan bir his bırakmaz.

This entry was posted in Uncategorized and tagged . Bookmark the permalink.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.